| lowquality a întrebat:

Aseara mi-au aparut niste pete mov pe ecranul telefonului si au inceput sa se extinda. Azi dimineata tot ecranul era verde si negru. Probabil ca s-au defectat pixelii, displayul trebuie schimbat?

2 răspunsuri:
| Moƒo a răspuns:

Bro. e posibil ca ecranul sa fi facut condens. E aceeasi chestie ca atunci cand il scapi in apa numai ca, e numai display-ul afectat. Display-ul trebuie schimbat.

| Naghi_Ciprian_2000 a răspuns:

Da e de la display... daca ai Samsung S3, 4,5, 6,7 sau iphone.e complicat...ca pretul va fi undeva la 400+... daca e alta marca ai noroc... displayul e pana in 70 lei www.eurogsm.ro si manopera undeva la 40 lei