| GiorgianaAlexandra02 a întrebat:

Astăzi mi-am scapat telefonul in wc, l-am recuperat imediat, l-am inchis, i-am scos toate componentele și l-am șters cu un prosop, am încercat sa-l deschid dar îmi apărea doar logo-ul, l-am băgat imediat la incarcat, se auzea un bazait și după care se aprindea doar blițul atunci când ii băgăm bateria, după 10 minute l-am băgat în orez, o sa-l țin câteva zile, credeți ca mai are vreo șansă să funcționeze? (telefonul a fost ținut în jur de 5 minute la incarcat)

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu cred ca l-ai "decapitat"
cand l-ai scos din apa trebuia sa il deschizi, sa scoti bateria daca se poate si sa il lasi intr-un bol cu orez, acoperit total, si bateria la fel. cam 48 ore e suficient.
insa tu l-ai pus la incarcat.

| Lioana a răspuns:

Daca l-ai pus la incarcat poate l-ai stricat. Nu ajunge stersul cu prosopul. Trebuia sa-l lasi mai mult timp ca sa se usuce componentele din interior. Acum lasa-l in orez cateva zile si vezi tu ce-a ramas din el.