| Mihai123211 a întrebat:

ATI sau Nvidia? Care e mai buna?

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Depinde...ambele sunt cam pe la egalitate...sunt de acord cu ce a spus Shaddar

| ROB3RT89 a răspuns:

Opteza pentru nVIDIA, ati-urile si mai ieftine dar si mai proaste!

| Aesir a răspuns:

Amandoua sunt bune poti sa alegi oricare dintre cele doua, doar ca radeon e mai ieftin la o performanta egala.

| Shaddar a răspuns:

Din 2010 brand-ul ATI a fost scos, e doar AMD acum pentru ca din 2006 parca, AMD a cumparat ATI.Iar la calitate...depinde sincer de segment.In general pentru segmentul middle spre high-end poti alege ATI din cauza raportului performanta/pret, dar strict pentru high-end, mergi pe Nvidia.

| 5IrOK a răspuns:

Ciao!
Eu zic sa mergi pe ATI daca vrei jocuri si performante HD(daca iei ATI ar fi de preferat sa ai si un procesor AMD Althon/Phenom)Ati sunt la egalitate cu Nvidia poate chiar mai sus eu am o placa video sapphire Ati radeon hd 5450 fara ventilator si pot juca jocuri noi cum ar fi GTA 4sau GTA5 nfs the run.tu alegi
sper ca ti-am fost de ajutor