| celmaitarenume a întrebat:

Aveti idee cum se numeste fontul cu care este scris in aceasta poza?
https://www.facebook.com/......109347550/

1 răspuns:
| denisTiky a răspuns:

Mai mult ca sigur este un font custom. Asta inseamna ca, creatorul acelui logo probabil a luat un font care i-a placut lui si dupa l-a modificat(adica a taiat/adaugat chestii noi in acel font).

Eu asa stiu ca se fac logourile de succes, nu din munca altora, adica sa iei fontul si sa iti scrii 2 litere. Ar fi prea usor asa (=
Si eu faceam logouri mai demult si trebuia sa caut prima data un font si dupa care sa il editez. Se numeste font design.