| MarcuSpicu a întrebat:

Azi am achizitionat un ASUS nVidia GT 730 2GB ddr3 si am introdus placa video in placa mea de baza (Foxconn 2ABF) si imi apare acel logo de la placa de baza apoi nimica doar ecran negru nu face boot nimica, bag CD cu windows nimica. Care este problema? am garantie la placa... se poate sa fie defecta din fabrica? adica placa e pci-express 2.0 si asa am si eu la placa de baza VA ROG AJUTATI-MA

3 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Încearcă o resetare de BIOS înainte de a o introduce!

| MarcuSpicu explică (pentru IonutzMariusz):

Am incercat tot nu merge

| sltlp a răspuns:

Vezi daca ai niste setari in bios legate de initializarea carui adaptor grafic sa fie. Si doar o reamintire, daca ai folosit integrata, ai mutat monitorul de pe integrata pe dedicata sper.