| andreea_6293 a întrebat:

Bad DirectSound driver Error code 88780078. De ce imi apare asa cand deschid winampul?

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred că e driverul de la placa de sunet. Încearcă să îl updatezi sau reinstalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inst driverul de la placa de sunet din nou si incearca altceva in afara de winamp ...recomand aimp player

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca n-ai programu bad direct sound driver

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am făcut aşa:
Start -> Run -> services.msc -> Enter
(ca alternativă - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services)
şi acolo din listă am ales "Windows Audio". Am pornit acest serviciu (nuştiu din ce cauză s-a oprit singur) şi sunetul a pornit şi el.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mane mersi am facut si eu chestia aia cu start run si mere sunetu mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca esti bananawinking
nu ai driverul bun sau instalatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza drivers de sunet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms mult pentru faza cu start->run... big grin merge

Alte răspunsuri
| DragoZ a răspuns:

Iti zic eu cum am reusit sa fac deci, daca ai instalat driverul si iti da bad direct sound...etc faci in felul urmator:
-dai clik dreapta pe My computer;
-Properties;
-Hardware;
-Device Manager;
-dai clik stang pe + la sound, video and game controlers;
-dai clik drepta pe Realtek High Definition Audio;
-si dai update si va copia ce-i trebuie sa mearga placa de sunet.
Nu uita ca trebuie sa ai instalat driverul placii de sunet. Nu il ai, il poti lua direct de pe site-ul producatorului.

Alte răspunsuri