| maradona10 a întrebat:

Bratarile de fitness ( tracker fitness ) sunt periculoase in vreun fel? Gen radiatii de la bluetooth si baterie

3 răspunsuri:
| Osneros a răspuns:

Da, produc si cutremure, inundatii, chiar si incendii.

| costincodrin a răspuns:

Aici tine cont de cum sunt, de ex: tf de 5G pot aduce foarte mari radiati, cel mai puțin radio-activ este 3G. Și da pot fi periculoase, te obosesc etc

| Raressssss222233337777 a răspuns:

Bluetooth-ul emite radiatii electromagnetice. Nu asa de puternice ca telefonul tau ( spre exemplu ) dar daca ti bratara conectata constant emite ceva.