| danyboy93 a întrebat:

Bun... Am o intrebare pentru voi: ce imi recomandati?
Ipod Shuffle: http://www.emag.ro/ipod/ipod-shuffle-2gb-orange--pmc749b ta?ref=vc_cmv
Iriver e30: http://www.emag.ro/......--p2GB-E30

(dar as prefera raspuns doar de la cei care au sau au avut ipod si/sau iriver sau cei care se pricep in domeniu). Multumesc;)!

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Am si iriver si ipoduri, mai multe modele din fiecare.
iti recomand iriverul, datorita faptului ca poti pune muzica pe el imediat (copy/paste) ceea ce nu se poate face la ipod.

plus de asta, ai in plus si display, poti vedea un videoclip sau chiar un film, ai radio,

irivevr sunt niste playere fiabile, am h10, t60, x20, clix2, spinn, e100, e150, si toate tipurile de ipoduri / iphoneuri, deci cam stiu cespre ce vorbesc.

calitatea audio e ok la ipod, insa la iriver ai si egalizator, sa pui cat bass sau inalte vrei tu.

principalul avantaj al ipodului este marimea, insa nu are display, si e greu sa te plimbi prin sa zicem 300 de melodii, daca nu 400.

daca bugetul iti permite, cumpara un iriver e150, ai display mai mare, poti vedea si filme (asta dupa ce le convertesti si le lipesti subtitrarea.)

pentru alte detalii iti stau la dispozitie.
o alegere buna!

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am avut Shuffle si e foarte util daca esti organizat si ai melodiile bine asezate in foldere si nu tii pe el piese pe care nu le asculti.

| Kqzu97 a răspuns:

Shuffle este mai bun, incap multe melodii, tine cam 1 zi intreaga de ascultat intruna, este mic, imi place mult nu as da acest iPod pentru nici un mp3 sau alte "aparate"de asculatat muzica.Shuffle is the best:d

| danyboy93 explică:

Ok dar cineva care sa fi avut iriver?

| Dutzulescu a răspuns:

Am Shuffle si am si Nano.Nu se compara nici un player obisnuit cu iPod-ul.