| andreutza2010 a întrebat:

Acum 2 luni mi-am cumparat un telefon nokia x3, iar acum am observat ca nu ii mai merge nicio tasta. Din ce cauza nu ii mai merg?

3 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Daca e in garantie e simplu, il trimiti si se rezolva. Daca nu e in garantie poate fi si softul in cazul in care nu se aprinde, dar daca se aprinde se poate sa fie de vina placa cu contactele pentru taste(folia), acum depinde, pot fi multe cauze.Succes.

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Am si eu unul, de 5 luni chiar. si nu am probleme cu el. Incearca sa-l duci in service, daca e in garantie nu e absolut nicio problema, dar daca nu. Va trebui sa ii resoftezi tu, sau vreo cunostiinta. [ resoftarea se face cu softul dupa net si cu cablul de date.]

| euuuuuuu6 a răspuns:

Incearca sa scoti bateria si sa-l repornesti.
Daca nici asa nu merge probabil treuie reinstalat soft-ul.