| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am mers impreuna cu tatal meu la orange sa-mi iau un telefon la prelungirea abonamentului lui. Zis si facut. Mi-am luat un Nokia C5.Cand am ajuns acasa am intrat de pe telefon(C5) pe internet si functiona.Eu nu aveam credit pe telefon (nu sunt pe abonament) aveam doar cateva minute in retea dar internetul mergea, eu avand 0.14 eurocenti credit.Imi puteti spune daca atunci cand intram pe internet de pe telefon consumam din creditul tatalui meu de pe abonament? Daca nu, cum de mergea internetul fara ca eu sa am credit pe telefon? Dau funda celui/celei care da un raspuns folositor.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai wirelles in casa nu consumai nimic din abonament! telefonul are tehnologie wirelles incorporat in el! Bucuria ta! Navighezi linistit! Nu costa nimic!

3 răspunsuri:
| unknown3243 a răspuns:

Pai e si normal sa iti ia bani deoarece umbli pe net nu e ca la PC platesti atat pe luna si poti umbla zi si noapte la telefon pe net daca umbli iti ia bani.

| Raluuu a răspuns:

Oficial nu prea ai cum. dar poate aveai abonamentul tatalui tau in telefon in acel moment, daca nu. poate ti-ai activat netu' ala de proba eu stiu ce sa zic?!
Cum ti se pare C5-ul?!{si cati bani ai dat pentru prelungire?}

| BatmaN20 a răspuns:

@neluL: + ca telefonul Nokia C5 nu are Wi-Fi...