| NicusorYo a întrebat:

Buna am 14 ani(peste 2 luni fac 15) si vreau sa muncesc sa castig singur un ban dar nu vreau din astea cu fluturasi sau reprezentant la nu stiu ce firma de cosmetice avon sau oriflame ca astea sunt prosti pe criza asta nu cumpara nimeni vreau ceva la o firma ca orice dar sa fie serios.NU mi-e frica de munca as vrea sa stiu si cat castig pe luna si rog seriozitate maxima:dwave
SPOR LA MUNKA SI VOUA

Răspuns Câştigător
| Analy a răspuns:

Nu prea ai unde daca nu vrei la fluturasi, avon si d'aste...esti prea mic.Lasa munca ca o sa ai timp dupa 18 ani sa muncesti. Bucura-te de viata acum! Prin intrebarea ta am inteles ca esti un baiat bun, care nu vrea sa stea cu mana intinsa la mama ca sa ii dea bani.Incearca prin restaurante si baruri, poate iti gasesti un loc de munca.

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

N-ai unde sa muncesti la asemenea gramatica si varsta.

| teiube a răspuns:

Sper sa gasesti ceva ca vad ca formularea de anunt ai gasit-o

| Raamonikaa a răspuns:

Doamne, cum sa imparti fluturasi? Pai la studiile tale, ce naiba? Uite ce frumos stii tu sa intrebuintezi vastele cunostinte de limba romana! Ma gandeam ca pentru tine ar fi cel mai potrivit un post de director la o multinationala, dar sa nu accepti postul fara 2000 euroi/luna! happy

| H3ll3n a răspuns:

La anii tai fara pile si relatii nu te ia nimeni la munca, decat la fluturasi...crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O meserie ar fi de cersetor in Franta sau Italia.Filiera de pe Spania numai merge momentan. Poti iarasi sa te prostituezi, pentru ca in aceste 2 tari sunt multi oameni atrasi de persoane de acelasi sex.
Se pot castiga si 2, 000 de euro pe luna.Am un prieten care te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o firma serioasa te poti angaja, cu contract de munca, numai dupa ce implinesti 16 ani.

www.efrumuseti.blogspot.com

| Light10 a răspuns:

Te-ai gandit la oferta mea?

| silviaavon a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa incerci sa depasesti prejudecatile pe care le ai legat de fluturasi, cosmetice si altele asemenea. Si acestea sunt activitati onorabile care presupun munca sustinuta, responsabilitate si abilitati de coordonare. Altfel cum iti explici ca unii dintre noi, cei din Avon, castigam si 100 de mil pe luna?

| MihaelaElla8 a răspuns:

Reprezentant Oriflame sunt. Pentru mai multe info putem vorbi pe privat! happy

| al3xyno93 a răspuns:

Stiu ca pe timp vara de obicei mai mult la stranduri, restaurante ca ospatar si etc. nu stiu sigur salariul dar sunt unele foarte generoase. acum ca incepe scoala nu stiu ce sa zic dar mai bine pe timpul scolii te ti de cartehappy