| misskitty a întrebat:

am aflat despre un program care pentru mine este nou.se numeste team viewer.am citit ca e un program care iti permite sa intri pe desktopul altui calculator si sa faci schimb de fisiere.nu am inteles foarte bine pentru ca era in engleza:intrebarea este :poti sa vezi doar desktopul sau iti permite sa intri efectiv in calculator? in hard, sau in my documents sau oriunde? multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Programul trebuie sa il ai si tu si persoana la care vrei sa intri in comp. o sa iti dea o parola si cu parola aia intri la el in comp si poti vedea orice, nu doar ce are pe desktop happy de asemenea ai acolo mai multe functii, una fiind file transfer, daca bifezi aia o sa poti copia de pe comp respectiv pe comp la tine diferite fisierehappy sper ca ai inteles cat de cat big grin

7 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Depinde. Celalalt poate sa seteze ca sa poti intra doar in anumite locuri. E un program cu care poti ajuta un prieten sa-si repare calculatorul, fara sa te duci la el acasa. El iti da o parola si intri la el. Parola se schimba imediat dupa ce ai iesit de la el. Sa nu crezi ca poti face ce vrei. Celalalt te poate deconecta imediat, daca faci ceva dubios.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti face ce vrei tu in calculatorul vizitat! Dar nu poti patrunde decat daca iti da el parola pe care o genereaza aleatoriu calculatorul de fiecare data(asta este o varianta!). Si mousul se misca pe ecran ca si cand l-ai misca tu! Dar, daca se ingroasa gluma, poti oprii calculatorul si el nu mai poate face nimic!

| mihaibrasov a răspuns:

Trebuie ca celalalt sa iti permita, altfel nu poti avea control la calculatorul lui. Controlul efectiv inseamna preluarea tastaturii si a mausului calculatorului lui, ca si cum ai fi acolo.

| azada a răspuns:

Ai acces sa faci ce vrei atata timp cat esti conectat prin acest probram

| darkhell217 a răspuns:

Poti face orice cu el, transfer de fisiere, chat cu persoana respectiva, instalare de programe etc.

| maryy a răspuns:

Buna.Si eu am acest program si mi se pare interesant.Il folosesc impreuna cu prietenul meu si intra la mine pe calculator.Iti permite sa vezi(sa intrii in calculatorul unei persoane) si se poate transfera niste fisiere de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numeste programul tau?