| PuUfiy a întrebat:

Buna am cumparat ieri un laptop Asus si are pe el ubuntu si as dori sa instalez Adobe flash player deoarece nu pot sa vad video pe you tube sau depe orice alt site am luat Adobe dar tot nu merge va rog sa ma ajutati funda!

Răspuns Câştigător
| EarsOfAFox a răspuns:

Merge si pe Ubuntu. Intra in Ubuntu Software Center si cauta-l acolo ca sa-l instalezi. La fel procedai si pentru Flash Player.

5 răspunsuri:
| Sas_Denis_1990 a răspuns:

Intra pe google si scrie Dowand jocuri si programe scrie pe siteul acela si dai dowloand si apoi dai jos run si asteapta si tise instaleaza.

| EarsOfAFox a răspuns:

Cum ai luat Adobe si tot nu merge!? Spune exact cum ai procedat. Eu l-as fi instalat din Ubuntu Software Center(cauti acolo in bara Flash Player) pentru Mozilla Firefox. Iar Google Chrome(Chromium) vine el la pachet cu Flash-ul daca te intereseaza.

| PuUfiy explică (pentru EarsOfAFox):

Deci eu aveam deja mozila in laptop dar tot imi cere sa instalez flash player si am dat instal si s-a facut apoi cand dau iar pe you tube imi merg doar videoclipurile cu calitate 360p am auzit de la alti ca tr sa fac cv in terminal dar nu stiu sa folosesc asa ceva

| EarsOfAFox a răspuns (pentru PuUfiy):

Atunci utilizeaza Chromium(Google Chrome). Iti usurezi viata.

| PuUfiy explică (pentru EarsOfAFox):

Am incercat sa-l iau dar nu merge pe ubuntu