| PuUfiy a întrebat:

Azi mi-am luat un laptop Asus si in el are incorporat ubuntu/linux si as vrea sa instalez win7 am cd cu win7 dar cand il pun in laptop si dau restart apas pe f10 si nu se intampla nimic laptopul se deschide normal as avea nevoie de ajutor sa-mi explicati cum sa procedez ca sa-mi instalezi win7 deoarece nu merge sa iau nimic pe linux efectiv instalez ceva si cand dau in download sa deschid acel program imi da eroare va rog ajutati-masad

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

La pornire in Mesaj Post apare mesajul
Press entering setup [si tasta care booteaza bios]
Ex. Delete
F1
F2
F3
F5
F10
Escape
Insert
Control + Escape
Alt + Escape
Control + Alt + Escape
Control + Alt + Enter

| CosminAlex1999 a răspuns:

Cand leptopul se deschide tine apasat pe tasta F2 ca sa intri in BIOS. Acolo umbli te duci la Boot si aleg optiunea sa iti booteze de pe cd. Dai Save si exit. Repornesti leptopul si o sa-ti incarce fisierele de windows 7. Apoi instalarea obisnuita. Succes.

| PuUfiy explică (pentru CosminAlex1999):

Am facut cum ai zis tu dar degeaba aps pe f2 si nu se intampla nimic laptopul porneste normal...crying

| CosminAlex1999 a răspuns (pentru PuUfiy):

Singura optiune este sa apesi pe tasta Del (delete )daca nu scuze ca nu te_am putut ajuta. Succes.