| mariaariamaron a întrebat:

Am dat comanda la ceva pe internet. Am introdus numărul de la casa greșit dar strada e corecta. Problema e ca eu stau intr un sat langa localitatea pe care am introdus o acolo. Am ales plata rambus. Trebuie sa merg la posta? Sau o va livra cineva la adresa greșită?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Suna la sediul firmei si explica greseala facuta de tine!
O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai la sat si ai precizat numele la comanda, e posibil sa isi da seama postasul ca despre tine e vorba si ai gresit adresa. Daca nu, suna la sediul. Poti incerca la posta, dar daca ei un serviciu de curierat al lor, nu ai de ce sa mergi la posta (iti aduc lucrurile cu o dubita si posta nu e implicata). Orienteaza-te, si contacteaza firma.

| ChrystianSandu a răspuns:

Daca stai la sat si ai precizat numele la comanda, e posibil sa isi da seama postasul ca despre tine e vorba si ai gresit adresa. Daca nu, suna la posta si spune-le ca ai gresit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca comanda se livreaza prin posta mergi la numarul respectiv si spune- de greseala si ca-l rogi sa te anunte cand vine Buletinul de Expeditie. Daca comanda vine pri curier oricum te suna si nu conteaza.

| Georg13 a răspuns:

Suna la firma respectiva si anunta-i de greseala, ei vor modifica ce trebuie.

| Andreimacinca1 a răspuns:

Curierul cand vine o sa te sune. Daca ai pus numarul tau de telefon, o sa-i zici la telefon ca adresa la care trebuie sa mearga e gresita, si ii dai la telefon noua adresa. Sper sa-ti primesti coletul cu bine!