| bianca6565 a întrebat:

Buna! Daca dau comanda la posta de la un cont de pe Instagram trebuie sa merg sa ridic cu buletinul meu?
Dar daca in buletin adresa este diferita fata de cea la care am cerut sa fie trimisa comanda(stau in gazda la cativa km de casa pentru a putea merge la scoala) tot va trebui sa-mi aduc buletinul?
sau cum procedez?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu poti da comnada la Posta de pe Instagram!
2. Nu poti ridica nimic de la posta, fara buletin.
Daca stai cu gazda undeva, atunci gazda are obligatia sa te ia in spatiu si sa-ti faca mutarea pe buletin.
Din pacate, nu poti ridica ceva cu buletinul care este pe o alta adresa, fiindca posta nu-ti poate elibera ceva ce nu corespunde numele si adresa din buletin cu cele de pe pachet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie buletinul tau original fara el nu poti scoate coletul, nu conteaza unde ai adresa, la posta fara buletin nu faci nimic te duci degeaba stai 2 ore la coada si daca nu ai buletinul pleci acasa fara discutie.

| mihai69 a răspuns:

1. Da
2. Da, dar nu ți se va da coletul, pentru că nu corespunde adresa cu cea din c.i.

| dullcat a răspuns:

Nu iti ofera nimeni de la posta coletul fara un buletin.Nu e ca la curier.