| Stefananays000 a întrebat:

Bună, am dat unfollow pe Instagram la mai multe persoane, apoi mi s-a blocat contul de Instagram, adică nu mă lasă să fac nimic, nu se mai văd urmăritori, pozele nimic, contul este blocat de o săptămână și ceva, aveți idee cum pot rezolva și eu sau dacă vi s-a întâmplat vreodată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Activitatea de UN-follow nu este normala, de aceea a fost perceputa ca un atac al unu hacker si blocat imediat contul.
De ce nu ti-ai inchis contul, daca tot nu voiai sa te mai urmareasca nimeni?
Poti incerca sa le scrii amdinilor de la Instagram, dar ma indoiesc ca-ti vor debloca contul.
Fa-ti cont nou si de data asta nu-l mai da nimanui, daca tot nu vrei sa ai urmaritori, sau da-l preferential numai la cei apropiati.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adică nu este normala? de aia se cheamă insta.
urmărești si ștergi pe cine vrei

| EestiSodalane a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adică nu este normal să dai unfollow? laughing
Și cum adică să nu-l mai urmărească nimeni? A da unfollow inseamna ca el nu mai vrea sa urmareasca pagina respectiva, nu să nu mai fie urmărit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru EestiSodalane):

Nu am intreba pe mine asta, intreaba administratia Instagramului, ca ei l-au blocat cand a dat unfallow!

| Violleta2022 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Nu eu am considerat ca nu-i nromala, ci Administratia Instagramului
ca una este sa stergi 1-2 useri si alta este sa o faci in numar foarte mare, cum a facut-o baiatul asta, de aceea a fost detectat ca o activitate anormala si blocat instantaneu.

| Hyperion7 a răspuns:

Blocat nu a fost niciodată, in cazul meu a fost doar restricționat câteva zile pentru că nu am respectat regulile comunității sau ceva gen.
Din ce vad pe net, unii zic că durează 7 zile sa îți ia acel ban, in timp ce alții zic că durează mai mult.
Acum, cred că depinde și de cat de multe persoane au fost și de cate ori ai făcut-o pe săptămână, pentru că dacă ai abuzat de chestia asta, cred că o să mai stai ceva timp cu contul suspendat