| n1445 a întrebat:

Am imprimanta Canon MP280 si am reincarcat cartusul negru, dar nu reusesc sa printez nimic. Pe primele doua pagini mi-a scos numai niste linii si apoi doar foaia goala. Ledurile C si B tot se aprind si se sting. Ce as putea face? Am tot incercat tot felul de resetari si am vazut tot felul de tutoriale, dar nu am rezolvat nimic. Care ar fi problema?

5 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Posibil sa fie blocat orificiul de iesire daca a stat ceva timp fara tus.Incearca cartusul pe o bucatica de srvetel sau hartie igienica sa vezi daca iese tus.

| Asriel a răspuns:

Acum o saptamana le-am incarcat si eu rolling on the floor))) am aceeasi imprimanta. probabil ai rezolvat deja problema dar ma rog. Da-i sa scoata vreo 5-6 pagini cu o imagine simpla, de preferat cat mai colorata si ar trebui sa isi dea drumul si sa mearga fara nicio problema.

| n1445 explică (pentru emilitalia):

Am incercat. Cel color este gol asta stiu, cel negru l-am reincarcat si lasa pete. Deci nu stiu ce are...

| n1445 explică (pentru emilitalia):

Intr-adevar imprimanta a stat ceva timp fara sa fie utilizata. Cel color este gol, dar cel negru l-am reincarcat si lasa pete.

| n1445 explică (pentru Asriel):

Chiar am incercat multe pagini si nu merge. Nu am rezolvat problema, din pacate.