| dany28 a întrebat:

ma ajutati va rog, am o imprimanta Canon MP280 si imi stau aprinse ledurile C si B(ledul B se stinge si se aprinde), nu mai stiu ce sa-i mai fac am reinstalato am resetat-o de toate si tot nu sa sting.

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Am si eu o imprimanta Canon cu aceeasi problema. Nu este acelasi model, insa din ce am observat au cam aceleasi functii.

Ledurile respective, teoretic ar trebui sa arate ca nu mai ai tus color si negru. Totusi, am mai observat ca si atunci cand aceste cartuse sunt pline, becurile respective tot isi fac de cap. Este o problema pe care am vazut-o la mai multe imprimante de acest tip.

Daca ai cartusele pline, nu ai de ce sa iti faci griji. Ignori ledurile respective pentru ca nu ai ce sa faci.

Pa, pa.

| Stefanovicy a răspuns:

Te-ai uitat daca i s-a terminat cartusu?