| RoxiPanda002 a întrebat:

Am încercat să descarc word 2010 și când să deschid fișierul zice: Cum vrei să deschizi fișierul? Îmi apar câteva aplicații: wordpad, notepad, internet explorer și mai sunt vreo două - trei. Ce ar trebui să fac? Am mai pus o întrebare asemănătoare, dar nu știu de ce s-a șters. ​

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus ce terminatie are fisierul! Daca era cu.exe se instala automat. E posibil sa nu se instaleze automat daca ai schimbat setarile. In aceasta situatie trebuie sa revii la setarile din fabrica. Aici iar ma inpotmolesc pentru ca nu stiu ce versiune de Windows ai!

| flixbuster a răspuns:

Lasa versiunile vechi (si pirat). Foloseste Microsoft Office Online gratuit. Singurul "inconvenient" ar fi ca se salveaza in OneDrive. Dar le poti face download oricand vrei pe PC (sau upload la cele pe care vrei sa le deschizi).

https://www.microsoft.com/en/microsoft-365/free-office-online-for-the-web

Daca totusi vrei ceva instalat pe PC atunci foloseste SoftMaker FreeOffice - are compatibilitate foarte buna cu formatele native Microsoft Office.

https://www.freeoffice.com

| marinaru777 a răspuns:

Trebuie sa descarci Microsoft office 2010 iar la intalare alegi Custom si instalezi word, excel si power point care sunt mai inportante.