| deyutz95 a întrebat:

Buna, am instalat win 10 pe un Lenovo ideapad 320 dar nu merge touchpadul, am instalat toate driverele posibile pentru modelul respectiv si degeaba

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă scoți mouse-ul merge touchpad-ul?

| Evolution a răspuns:

Pai daca ai incercat toate driverele posibile, noi cum sa te ajutam?
Inainte mergea? esti sigur ca ai facut configurarea buna si iti vede ca si soft touchpadul? Daca este recunoscut touchpadul, atunci nu ai instalat bine ceea ce trebuie si ai 2 drivere care intra in conflict probabil.
Daca nu te pricepi la chestiile astea, atunci roaga un prieten sa te ajute. Daca instalezi 1000 de drivere, o sa functioneze haotic.
Daca nu e de natura soft, trebuie desfacut si sa te uiti daca pinii de la touchpad intra in placa de baza si daca acestia functioneaza. Aici trebuie un electronist.
Mare branza nu o sa te ajute nimeni aici. Fa rost de un prieten care se pricepe, in ziua de azi toti avem un prieten care se pricepe in IT happy
Succes!

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Salut.apasa Fn+F7 e o combinatie de activare-dezactivare tauchpad. daca nu merge e ca si in cazul meu cu laptopul Acer pentru ca nici mie nu mai merge tauchpadul si am sunat reprezentantii Acer din Romania..mai pe scurt trebuie trimis la ei la reprezentanta

| deyutz95 explică (pentru sierra1):

Nu,imi dispare cursorul