| Steluta444 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutorul vostru. Am de facut la "Tehnologia comerciala " un spot video prezentandu-mi "magazinul" dar nu prea stiu cum sa fac asta, ce aplicatie sa folosesc? Daca ar putea cineva sa ma ajute ar fi minunat multumesc mult.

1 răspuns:
| DataScience a răspuns:

Filmezi cu telefonul o sceneta(asta in caz ca nu ai camera video):
a)-cel mai simplu o filmezi in acasa adunand obiecte din casa
-le pui pe o masa pe categorii(scrii pe foite preturile/caracteristicile produselor si le pui in dreptul fiecarui produs)
-produsele dintr-o categorie(electronice/telefon) le pui in acelasi loc pe masa sau intr-o cutie...etc.)
b)-ca incheiere al videoului poti firma orice boutique/shop/magazin pe afara
-in videoul tau vei pune undeva jos si adresa/locatia magazinului(Oras Ciunget, Strada Florilor...etc)
c)-ca sa faci cel mai interesant proiect poti prezenta un site online de cumparaturi(care presupui ca e site-ul tau)
- il prezinti printr-un soft de capturare de ecran gen (Adobe captivate free trial) sau cauti tu un soft gratis
-sunt softuri care te lasa sa narezi in timp ce faci captura ecranului sau poti adauga voce dupa, intr-unul din softurile de editare de mai jos.

Acum ce softuri poti folosi ca sa editezi clipurile:
1)Adobe Premiere Pro CC(free trial 7 days)(best paid software)
www.adobe.com/ro/products/premiere/free-trial-download.html
2)Blender(free software)(tutoriale destule si poate fi folosit la creare de scenete 3d si multe altele)
www.blender.org/