| FLORENTINAndreea a întrebat:

Am niste casti de la Sony(mari). De ceva timp se aude sunetul doar in casca stanga. Am cumparat altele de la nu mai stiu ce firma si dupa vreo doua saptamani nu se mai auzea nicio casca. Chestia cu cele decla Sony este ca uneori merg amandoua castile uneori doar una.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Cel mai probabil firul e rupt si trebuie reparat/inlocuit.
Daca sunt scumpe, ar trebui duse la reparat.
Poate fi defecta si mufa in care intra castile.
Daca alte casti merg bine, inseamna ca mufa dispozitivului (telefon, calculator, televizor,...) e buna si defectiunea e la castile Sony. Daca aceleasi casti Sony merg bine la alt dispozitiv, atunci problema e la mufa dispozitivului la care nu merg bine castile.