| anonim_4396 a întrebat:

Ma gadila usor castile de la PC in urechea stanga cand ascult cu ele, ii sigur sa le mai port? Ii vorba despre niste casti ieftine( sau nu chiar, ca de la magazinul de la care le-am luat eu erau aproape duble la pret fata de pretul lor online) "Aula Shax" si implinesc aproape un an in curand. Acum o luna casca dreapta nu se mai auzea asa ca am fost nevoit sa intervin cu ciocanul de lipit pentru a-i lipi un fir dezlipit, lipitura a fost una buna iar castile erau ca noi. Chestia ii ca recent( de doua saptamani incoace) casca stanga emite/scapa putin curent prin difuzor cel mai probabil( cel putin asa se simte) ca atunci cand ai atinge ceva incarcat static. Credeti ca ii ceva periculos? As putea continua sa le port? Nu prea ma indur sa le dau la gunoi si sa irosesc bani achizitionand altele, mai ales ca recent mi s-au defectat si cele de la telefon si trebuie sa-mi cumpar neaparat altele

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lectie de viitor: nu mai cumpara timpenii sinistre. Dai vreo 2-300 RON, dar le tii si cate 5 ani daca te porti frumos cu ele.

| AllexC a răspuns:

Daca nu te deranjeaza, nu ai de ce sa le arunci. Chiar nu ai ce sa patesti de la casti.