| Aprettylittleliar a întrebat:

Am o imprimantă Multifunctional Canon Pixma MP230 cumpărată online şi azi am reîncărcat cartuşele(pe care le-am primit odată cu imprimanta), însă nu mi le recunoaşte ca şi cum ar fi pline, ci stau cele două beculeţe aprinse portocalii ca şi cum ar fi goale. Ce să fac, please ajutaţi-mă repede!

3 răspunsuri:
| Drixie a răspuns:

Si eu am aceeasi problama cu aceeasi imprimanata straight face||... sunt acolo doua beculete aprinse de cand s-au golit prima data cartusele si nu vor sa se inchide de nici un fel si nici la scan nu imi mai trage. si nici de la pc. ce sa fac? ca am fost cu ea la service si acolo au facut-o sa functioneze dupa cand am ajuns cu ea acasa. pauza. straight face| nu functiona nimic. si am luat-o si de noua. ca o am de 8 luni. straight face| cine se pricepe sa ne ajute?

| dorian97b a răspuns:

Dupa ce se deschide si nu mai scoate toate sunetele specifice imprimantelor, tine apasat vreo 10-15 secunde pe butonul cu triunghiul din cerc, apoi inchide`o si deschide`o iar si ar trebui sa mearga.Adica tot goale ti le va arata (cartusele) dar va merge.

| JiJiKent a răspuns:

Cel mai probabil cartusele au si chip, care ar trebui resetat/ schimbat. Cine ti le-a incarcat ar trebui sa ofere si acest serviciu.