| Gasy a întrebat:

Buna am o intrebare acest sistem http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/627080/
este bun pentru gaming si isi merita bani?
Daca ati schimba la el ce ar fi si de ce?

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Nu as schimba nimic la el, duce jocuriile foarte bine pe 1280x1024 pe high/ultra, parca eu ti l-am recomandat aici
http://www.tpu.ro/......-3570-ivy/

| Me2 a răspuns:

Si inca ceva, acel i3 se bate cu un quad core de la amd, pe care il face praf in plus Intel este mai rece, nu e reactor nuclear ca amd x4, consuma mult mai putin si cooler stock nu e avion cu reactie

| vali20vali20vali20 a răspuns:

Ți-aș recomanda să alegi un hard disc SATA 3. Creșterea de viteză e importantă, Windows-ul va fi mai rapid. Dacă te ține buzunarul, ia-ți un SSD ca să te compari cu Usain Bolt... Verifică dacă voltajul sursei îți ajunge pentru toate componentele. Atenție: placa video nu are suport pentru D-Sub, adică dacă nu ai un monitor HD legat la PC cu cablu HDMI nu o să ai cum să te uiți în computer. În rest, îmi par OK, sunt alegeri bune. Dacă mai ai întrebări... FUNDĂ