| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am o întrebare, as vrea sa-i iau prietenei mele un wifi portabil, doar ca nu stiu cum functioneaza, de unde ii dai net sa traga? Cum faci chestia asta? Help me.

6 răspunsuri:
| addy200 a răspuns:

Funcționează cu cartelă care o reîncarci lunar sau când se termină netul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce nebună estilaughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E simplu. Cu 15 lei / luna de la DIGI ai un stick si o cartela. Le pune la laptop si merge unde vrea. Eu asa am cand nu sunt acasa. Tu nu-i dai net. Isi ia singur.

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru Salontanul):

Bun, si daca de ex sunt intr-o zona fara semnal?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Asta e! Nu le poti avea pe toate. Dar zone fara semnal sunt prea putine. Poti sa si afli ce semnal ai:
http://www.rcs-rds.ro/acoperire-servicii
Uite si harta in 2016. De atunci s-a mai imbunatatit:
http://bit.ly/2Bb8jzJ

| octav005 a răspuns:

Acel wi-fi portabil are incorporat in el. o cartela ca la telefon. numai ca acea cartela. are net in functie de planul tau. cat ai dat la operatorul de telefonie. EX. ai 20 gb pe luna, platesti 10 euro. daca ai depasit platesti suplimentar