| Bidenci_Sorin_1993 a întrebat:

Am o intrebare
De ce generarea de bani este dezactivată? Am făcut ceva sau e ca nu am 1k subs si orele alea de vizionare?
La fel si cu adsense zice ca am content asemanator cu un tip ce i-a fost sters canalul si am dat ca am rezolvat si imi examinează contul...
Ma poate ajuta cineva ce sa fac? Sa imi fac alt cont? Chiar nu mai stiu ce sa fac
P.s scuze daca am gresit categoria

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Am auzit ca Youtube ar vrea sa opreasca monetizarea pentru canalele care posteza videoclipuri duplicate. Acum nu stiu ( si nu cred ) ca asta e problema.

Esti sigur ca nu ai incalcat vreo regula ( copyright / hate-speech / etc. )?

| Bidenci_Sorin_1993 explică (pentru PainTech):

Nu am incalcat... poate e din cauza ca am comentat la 4 sau 5 videoclipuri unu dupa altul si l-au afisat ca spam... btw ce pot face? Sa incep un canal nou?

| Bidenci_Sorin_1993 explică (pentru PainTech):

Sau sa sterg primul videoclip? Poate ala e problema cred ca a fost postat pe canalul lui si de asta

| PainTech a răspuns (pentru Bidenci_Sorin_1993):

Daca zice ca iti examineaza canalul, atunci ai rabdare. Poate e doar o greseala de la ei.
Dupa examinare te hotarasti ce sa faci.

| Bidenci_Sorin_1993 explică (pentru PainTech):

Păi si ce sa fac ca mi-a suspendat si contul de Youtube si nu a fost acceptată cererea...

| PainTech a răspuns (pentru Bidenci_Sorin_1993):

In cazul asta iti poti face alt cont.