| Alesya27alesia27 a întrebat:

Bună, am o intrebare. Eu am avut o cartela si acel numar l-am inregistrat la aplicatia whatsapp, dar de curand am schimbat cartela, pot folosi aplicatia dar whatsapp-ul sa fie inregistrat pe alt numar?

7 răspunsuri:
| gabbyella200051 a răspuns:

Daca serezi aplicatia cred ca poti. Ar fi de dorit sa schimbi numarul sau sa reinstalezi aplicatia

| Alesya27alesia27 explică (pentru gabbyella200051):

Dar de folosit poti să o folosesti nu? Chiar daca ai alta cartelă

| gabbyella200051 a răspuns (pentru Alesya27alesia27):

Nu cred adică depinde de telefon si sursa de operare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate, whatsapul functioneaza numai cu un numar de telefon actual nu pe un numar care l ai avut demult, ai schimbat numarul trebuie sa reinstalezi din google play aplicatia Whatsapp pe noua cartelă pe care o ai acum.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba cartela prepaid cu aplicatia de whatsapp, atata vreme cat folosesti acelasi numar de telefon!
Daca schimbi numarul de telefon, atucni intrii in whatsapp si il schimbi si acolo!
Totul este legat de o adresa personala de email, prin care poti face, toate modificarile.

| Alesya27alesia27 explică (pentru gabbyella200051):

Samsung s6

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Da, poti folosi aplicatia what's app. cu numarul vechi de telefon happy.
Ea ramane inregistrata in continuare pe acelasi numar pe care ai instalat-o. Aplicatia in sine este foarte buna insa nu cea mai exacta.Pentru a corecta acest amanunt poti reinstala app. ori un reset general la telefon.
Gandeste-te ca acele contacte ale tale de pe wazzap care nu au noul tau numar nu vor putea da de tine decat prin mesaje acolo.