| Larisaa88 a întrebat:

:* Am o intrebare legata de conexiunea la internet. Daca eu acum am internet wireless si vreau sa renunt la el si sa-mi cumpar un modem mobil voi avea internet pe laptop doar bagand modemul in slot-ul USB sau trebuiesc facute unele ...configuratii, tinand cont ca inainte am avut internet fara fir?

Ofer fundita! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Sunt doua lucruri total diferite. Wireless-ul de care zici tu, era acasa, folosind un router.
Ce vrei tu sa iei e ceva prin satelit, care ti-l ofera operatorul de telefonie mobila.
Trebuie sa anulezi acele setari alea routerului si sa instalezi noile drivere, care dupa cum s-a zis, sunt usor de configurat. tongue

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Daca iei net mobil ai cd de instalare si ef. simplu