| Weeedha a întrebat:

Am o mare problema! Pe ecranul calculatorului nu imi apare nici o pictograma si nici macar butonul search. Practic, am doar imaginea de fundal. Intru in programe doar cu task-ul. Dati-mi o mana de ajutor. Spuneti-mi un program... etc. Multumesc. Fiecare are useful si cu care raspuns reusesc, dau funda.

9 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

e simplu ai problema cu explorer.exe inra in task manager (alt+Ctrl+del) la fil selecteaza run si scrie simplu in casuta explorer.exe si dai enter

| titi a răspuns:

Mergi la alt pc si downloadeaza Malwarebytes Anti-Malware de aici http://download.cnet.com/......72.html,ia programul pe un cd (nu poate fi virusat la instalare), ia si un antivirus http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download si incearca sa le instalezi (Ctrl+Alt+Del) >Run. Daca reusesti o scanare totala cu MBAM, s-ar putea sa scapi fara reinstalarea Windows-ului.Sau poti incerca sa pornesti alt browser (Mozilla sau Chrome) tot din Ctrl+Alt+Del.RUN si mergi in Program Files pe executabilul respectiv.

| moschus a răspuns:

Da-i format din nou.

| Weeedha explică:

"moschus Cum sa-i dau format?

| Weeedha explică:

"sinblade. nu merge.

| Weeedha explică:

Nu recunoaste explorer si nici explorer.exe

| Weeedha explică:

M-am descurcat cu Aston Shell.

| rares1900_2606 a răspuns:

Salut...incearca asta
task->File->New Task(Run...)
si acolo scrii "explorer"
ar trebui sa mearga...eu asa fac
succes!

| Iuliana186 a răspuns:

Buna!
Trebuie rainstalat windowsul. funda?