| Ahaaaa a întrebat:

Am o problemă... Am vrut să îmi copiez de pe un cd o aplicație în Pc și antivirusul a detectat un virus troian. I-am dat curățare și spune că s-a finalizat cu succes dar dacă îl scanez iar îmi detectează virusul... Ce aș putea să fac pentru a scăpa de acel virus și să îmi pot instala aplicația?

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

S-ar putea ca acea aplicaţiesă aibă un crack, să fie modificat pentru a putea fi folosit neînregistrat, nelicenţiat, etc, iar acest lucru uneori, de unele antivirusuri, e perceput ca virus. Ai putea încerca să descarci de pe net aplicaţia din nou, şi dacă povestea se repetă probabil că nu e nimic.

| relian a răspuns:

Nu stiu daca un antivirus iti poate sterge ceva de pe un CD dar sigur iti poate sterge ceva de pe un flas drive.Deci s-ar putea sa il poate sterge si de pe Cd.Probabil asa este cum a explicat dakotaroyse ai un program nelicentiat si antivirusul il vede ca si virus.Si nu ai ce face.Ca sa il poti instala trebuie sa dezactivezi antivirusul apoi instalezi aplicatia si dupa activezi antivirusul iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca aplicatia respactiva de pe net, daca o sa iti gaseasca virus in aplicatie macar antivirusul o sa il poate sterge, pentru ca de pe cd nu il poate sterge.

| winer98 a răspuns:

Ma un virus de pe cd nu se poate sterge poti sa ai o mie de virusi ca de pe cd nu-i poti sterge si nu iti intra in pc virusii doar daca ai copiat aplicatia pe pc. Funda?