| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu driverul de sunet la calculatorul meu. Un baiat mi-a reinstalat windows-ul cu windows 7 si dupa mi-a mers sonorul cateva zile dar dupa numai. El a spus ca a instalat driverul de sunet corect dar mie imi apare asta: Niciun dispozitiv audio instalat. Cateodata mergea cand aprindeam pc-ul, iar cateodata nu. Baiatul pe care mi-a facut pc-ul de atatea ori nu poate veni asa ca poate imi spuneti voi va rog frumos care este problema. Eu m-am gandit ca nu este driver de sunet in calculator dar de ce mergea atunci si acum nu?

3 răspunsuri:
| Zizzou a răspuns:

Incearca sa il reinstalezi, uitate la unitate verifica daca sunt mufele ok sau uitate poate e dezactivat ceva. Daca nu poti sa imi trimiti un mesaj privat sa discutam...

| marius7122 a răspuns:

Daca ai placa de sunet vezi sa fie bine bagata in slotul pci express ( unde bagi placa de sunet in placa de baza )

| claudiuboy1 a răspuns:

Asa am patit-o si eu trebuie sa reinstalez programul de sunet...Pe placa scrie un cod...Scri pe google download codul ala.