| Dan_Constantinescu_1990 a întrebat:

Am o placa de baza asrock 1056 p55 extrem4, si de cateva zile am probleme cu placa de retea si cea de sunet. Am instalat mai multe versiuni de windows 7 si winindows 8 iar calculatorul nu imi instaleaza driverul lui original de sunet, iar problema la net consta in conectarea placii de retea la internet, sta conectat 2-3 minute, apoi pur si simplu nu imi mai merge niciun browser si ma scoate de pe messenger, iar pentru o placa de retea separata nu imi ia deloc driverul, partea ciudata e ca nu imi apare niciun mesaj de eroare in privinta placii de retea cum ca ar fi deconectata sau defecta, ci imi apare iconita ca si cum ar fi conectat la internet in continuare. Am instalat astazi un windows xp, si mi-a mers sunetul datorita unui driver pack, si mi-a instalat si cele 2 placi de retea tot prin driver pack (placa de retea de pe cea de baza si cea separata) dar dupa o ora a inceput sa imi apara crash-uri mari pe calculator finalizand cu ecranul albastru cu scris alb. Daca ma poate lamuri cineva care ar putea fi problema sau daca ar fi o solutie v-as fi recunoscator. Va multumesc.happy

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat