| Sandra_Denisa_1995 a întrebat:

Buna, am o problema cu ecranul de la laptop, imi apar cand e aprins toate culorile ca si cum ar fi crapat ecranul iar cand e stins pe fundal imi apar ceva dungi negre foarte groase. Nu stiti cam cat m-ar costa sa il repar?

6 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Nici tu nu poți dormi, nu-i așa? Oricum înseamnă că s-a detoriat ecranul laptop-ului.

| anonimg a răspuns:

Mergi la un service cu el.
Se va verifica dacă problema este de la placa video sau de la ecran. Ei îți vor spune și prețurile.
Nu-mi da fundă, și mai așteaptă în felul acesta răspunsuri aici, că poate cineva priceput va da de întrebarea ta și-ți va răspunde.

| Seftix a răspuns:

Un display pentru laptop de 15.6 inch e 3-4 mil

| Seftix a răspuns:

Un display pentru laptop de 15.6 inch te costa 3-4 mil

| Bizon95 a răspuns:

Daca dungile alea chiar sunt si cand ecranul e inchis atunci 100% ca 1. ecranul e de vina 2. cineva l-a lovit (nu crapa in felul ala de unul singur)

asa ca sfatul 1. mergi la service, NU inghiti 3-400lei ecranul si cauta pe OLX, gasesti si la 200-250lei insa de manopera nu ai cum sa scapi, mai ales ca implica demontat laptop si lid

2. daca ai ssd te-ai scos, daca ai hdd, VERIFICA SI HDD-ul (stiu aia de la service cum) dupa o lovitura 99.99% ca si ala e busit, chiar daca inca mai merge (un hdd, mai ales de laptop, odata lovit poate sa mearga bine si 3 luni, dupa care se duce de tot, nu am chef sa iti explic fenomenul, cauta pe google sau crede-ma pa'cuvant)

| Andreeush a răspuns:

Du-te și întreabă la un service.