| Buretelul123 a întrebat:

Am scapat telefonul pe jos, si am o problema la telefon. Telefonul este cu touchscreen si apar niste dungi albe pe ecran. Touchescreen-ul merge, pot vedea ecranul dar cu niste dulgi albe, semi-transparente pe el. Stiti cumva care este cauza pentru ca as dori sa-l repar.

7 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Cred ca ai patit ce am patit si eu, adica ti s.a spart displeiul.Costa 200 de lei ca sa.l repari, adica mai bine iti iei un telefon nou.

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Depinde ce telefon are. Daca ii nasol mai bine isi ia altul, dar daca e unul mai bun merita sa-l repare.

| AnnaAnnne a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Banuiesc ca e din acela prost pentru ca daca ar fi cu android i s. Ar sparge ecaranul nu stiu cum sa. Ti spun, iar la cel cu touch simplu e diferit dac scapa pe jos se sparge display. Ul se vede ciudat imaginea dar nu are pe ecran niste linii sa arate ca ar fi o spartura..., adica nu e ciobit ecranul pe exterior

| Buretelul123 explică (pentru AnnaAnnne):

Am LG optimus 2x... are android :d

| AnnaAnnne a răspuns (pentru Buretelul123):

Okey,va trebui sa dai 200 de lei ca sa.ti inlocuiesti display.ul, dar nu inteleg cum ti s.a spart asa de repede ca si mie mi.a cazut si nu a patit nimic eu am Samsung galaxy ace

| gamer239 a răspuns:

Ti s-a spart dislpay-ul!
Reparatiile costa de la 200 de lei pana la 400 de lei.
Deci mai bine pui bani deoparte si iti iei alt telefon!
Succes! happy

| Buretelul123 explică (pentru gamer239):

Am LG optimus 2x... nu prea merge sa iau altul big grin