| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Am o problemă cu imaginea ecranului computerului, şi a devenit destul de deranjantă: https://lh6.googleusercontent.com/......230950.png
Sunt ca nişte umbre,n-am idee...şi pe lângă asta am observat că ecranul are "purici",imaginea nu e clară...şi problema pare că a devenit proeminentă.
Probabil are legatură cu faptul că în ultimul timp computer-ul se blochează,ecranul se stinge şi după aprindere primesc o eroare,nu-mi aduc aminte foarte bine, dar avea legătură cu imaginea.
Aş fi recunoscatoare dacă m-aţi putea lămuri şi ajuta cu această problemă.Vă mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| b06dan1x7 a răspuns:

1. scaneaza si defragmenteaza hardul unde ai instalat windowsul...(C: propietati-->> sistem tools-->> check for erori si defragment, la check for errosrs biferi ambele casute)
2. dezinstalezi avira si instalezi bitdefender(e cel mai bun antivirus ever... am bagat eu special 20 de virusi iar avira, eset nod32, norton, karspersky, si celelalte (am testat si panda si aproape toti antivisusii) dar niciunul nu mi-a gasit pe toti, decat bitdefender)
3.schimbi driverele de la placa video(probabil au ceva sters) si le instalezi iar pentru ca nu e greu.
4.cauti drierele monitorului si le instalezi...
5. daca nu a mers nimic din cele enumerate mai sus schimba windwosul xp si baga 7(e mai bun chiar si pentru jocuri decat xp) te salut, bafta...

2 răspunsuri:
| raidxp a răspuns:

happy nu are nici o legatura cu virusi happy placa ta grafica are o problema, scoate-o afara curata totul de praf si bag-o inapoi, cu grija, daca tot asa face verifica cablul video

| EdiT a răspuns:

Ok...Dar o poză nu pui, să ne dăm și noi seama. Folosește imgur.