| FallenB a întrebat:

Am o problema cu Yahoo! Messenger. Nu pot sa vad ce scriu si nici ce mi se scrie. Am Windows 7. Am incercat chestia aia cu regsvr32 jscript. dll si regsvr32 vbscript. dll, dar regsvr32 jscript. dll da eroare! Va rog, ajutor!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Adio yahoo cu windows 7 intra in yahoo.com si te conectezi de acolo

| notperfect a răspuns:

De ce nu il reinstalezi din nou Messengerul...Stiii si mie mi s-a intamplat eu aveam Windows XP Dar l-am reinstalat din nou si n-am mai avut probleme. fundita?happywinkingthinking

| pandaX3 a răspuns:

Si eu am windows 7... la inceput nu mergea... l`am dezinstalat si apoi l`am instalt din nou si a mers happy incearca asta.
S`ar putea sa nu mearga din prima, asa ca daca nu merge repeta miscareawinking

Bafta!

| ronin33dan a răspuns:

Ptr ca ai un mic virusel de mess(de fapt este o glumita nu un virus). Problema nu este de la win7(i-l am de un an si nu am nici o problema cu el) si nici de la Yahoo, problema este transferul de fisiere de pe la toti si fara sa aveti garantia ca sunt curate.DEzinstaleaza tot ce tine de yahoo din "Programs and Features" dupa care du-te in program file si program data daca-l ai la vizualizare si sterge toate folderele de pe acolo care apar cu yahoo. Da-i un restart apoi intra pe kaspersky online scaner, dar cu Internet Explorer nu cu Mozilla sau Chrome si scaneaza-ti tot compul. O sa-ti ia ceva timp dar se rezolva. Dupa ce si-a facut treaba instaleaza mesul din nou si va functiona ca si uns! Succes!

| FallenB explică:

Am dezinstalat Messingerul si l-am instalat din nou de n ori. O sa incerc ce ai spus tu, ronin, desi nu cred ca e de la un virus fiindca am scanat ieri computerul si nu am avut nimic. Am auzit ca aceasta problema pe care o am eu este foarte frecventa Am inteles de pe net ca am sters nu st'u ce registru si un java script, nu stiu n-am prea inteles nici eu. Chestia cu dezinstalatul si reinstalatul nu este o varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au probleme sa nu vedeti ce va este scris in messenger va rog urmati pasii urmatori.Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care
Software, dupa care
Microsoft, dupa care
Windows, dupa care
CurrentVersion, dupa care
Internet Settings, dupa care se va sterge folderul
Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul... ajutatii pe cei care au aceasta problema cu acest tutorial.si apropo instalativa antivirus.MASS
emochici: pentru cei care au probleme sa nu vedeti ce va este scris in messenger va rog urmati pasii urmatori.Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care
Software, dupa care
Microsoft, dupa care
Windows, dupa care
CurrentVersion, dupa care
Internet Settings, dupa care se va sterge folderul
Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!:d si eu am windows 7 si am aceeasi problemasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sii mie tot asa da nussh ce sa-i fakk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si mi-a mers cu regedit si cu HKEY_CURRENT_USER

| Inamicul a răspuns:

Http://ymessenger.ablog.ro/......enger.html asta o sa mearga cu siguranta

| Saha2201 a răspuns:

Pentru rezolvarea problemelor de Yahoo la care te referi, in primul rand trebuie sa te asiguri ca nu mai ai absolut nimic de la AVAST in calculator, dupa care intri in run->regedit->HKEY_CURRENTVERSION_USER->SOFTWARE->MICROSOFT->WINDOWS->CURENT VERSION->INTERNET SETTINGS->ZONES si dai delete. Eu asa am facut si se pare ca problema a fost rezolvata, cum instalez Avast Home Edition 5.0, cum nu mai merge messul, cum dezinstalez, sterg registrii (pasul de mai sus), cum isi revine. Toate cele bune si sper sa va ajute. Cu respect, Mihai Urcon

| axlLow a răspuns:

Este functionabila smecheria aceea cu "regedit" d la anonim...Chiar functioneaza! mersi cine a postat-o

| pcuser a răspuns:

Asa merge
regsvr32 jscript. dll
regsvr64 jscript. dll
regsvr32 vbscript. dll
regsvr64 vbscript. dll