| Stefan_7845 a întrebat:

Am o problema cu scrisul de la yahoo messenger, nu vreau sa aud de butonul RUN nici o data nu a mers crying si am downlaodat un lucru yahoo text repair a mers pentru 30 de zile si apoi PUFF caput crying cand am incercat de obicei imi aparea,, textu a fost reparat cu scces,, acum imi apare: @echo off
taskkill /f /im yahoomessenger. exe
regsvr32 jscript. dll /s
regsvr32 vbscript. dll /s
reg export "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVer sion\Internet Settings\Zones" %windir%/backup_registri.reg /y
reg delete "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVer sion\Internet Settings\Zones" /f
msg %username% "Yahoo Messenger a fost reparat cu succes"
exit
Va rog ajutor crying id meu oprea.stefan99

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fara run nu poti sa-l repari! Stai asa daca iti place!
trebuie sa rescrii registrii:
Start – Run – regsvr32 jscript.dll – OK
Start – Run – regsvr32 vbscript.dll – OK

Si apoi sa stergi folderul ''ZONES''
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER,dupa care Software,dupa care Microsoft,dupa care Windows,dupa care CurrentVersion,dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.
LA toata lumea merge! ...La tine de ce sa nu mearga?
Incearca!

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Eu asi spune sa dai remove la mess.sh sa instalezi altul
Sunt unele problemesad

pa, pa