| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu youtube-ul pe Mozilla. Se incarca foarte greu mai ales daca dau hd. Am instalat si Adobe Flash Player si Adobe Shockwave Player si e la fel. Precizez ca cu Google Chrome merge perfect, se incarca repede, nu sacadeaza nu nimic. Solutii?

28 răspunsuri:
| BiiBiia a răspuns:

Eu ti-as zice sa intri pe my computer sau pe my documents si sa scrii sus youtube.com si sigur iti merge asa fac si eu si merge foarte bine. Incearca si spune-mi daca merge ok?

| taken a răspuns:

Dezinstaleaza si instaleaza din nou Mozilla. Daca tot nu merge folosesti Google Chrome si gata.

| 20ionel20 a răspuns:

Poate ai un procesor slab.

| Bogdy997 a răspuns (pentru 20ionel20):

Daca ar fi de vina vreo componenta din calculator nu i-ar merge cu nici un soft... daca fata zice cai merge pe chrome.

| Alberto97 a răspuns (pentru 20ionel20):

O zis ca pe Chrome ii merge perfect

| NopeCheers a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi sa folosesti google chrome momentan la mozilla au fost niste buguri de la noile update-uri... bafta sper ca te-am ajutat.

| Razvanp69 a răspuns:

Dai pe orice video dupa direct pe el click dreapta->settings si vezi cum merge si bifat si debifat Enable hardware acceleration.

| Bogdy997 a răspuns:

Eu de ceva timp am trecut pe Opera si sunt foarte multumit. Mozilla si Chrome imi faceau amandoua figuri. Poti incerca Opera si vezi cum e...

| dracu14 a răspuns:

Nu am inteles niciodata oamenii care folosesc mozilla, prefera sa instaleze flash playerul, shockwave separat ca sa foloseasca un browser ''lenes'' decat sa foloseasca google chrome care e mult mai rapid si care are flash playerul si sockwave incorporate...

| Ycu a răspuns:

Fa-ti un test pe www.speedtest.net, daca viteza e sub 10 mb, e de la internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru taken):

Am dezinstalat si instalat din nou Mozilla si e la fel. Iti multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 20ionel20):

Cum spuneam, pe Google Chrome incarca foarte repede chiar si cele 1080p, fara nicio problema.

| bogdyi a răspuns:

Descarca Ccleaner, si sterge cache, si merge
descarca de aici : http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/CCleaner.shtml

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Razvanp69):

Le-am incercat pe ambele insa nu mi se pare prea mare diferenta, problema persista. Iti multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bogdy997):

Nu imi place Opera deloc, raman la Mozilla sau in cel mai rau caz la Chrome (insa doar pentru youtube). Iti multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dracu14):

M-am obisnuit cu Mozilla, il folosesc de foarte multi ani. Nu ma prea incanta Chrome din niciun punct de vedere insa recunosc ca e mai rapid decat Mozilla. Iti multumesc pentru sugestie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ycu):

Nu e de la internet deoarece, cum am mai spus, pe Google Chrome imi merge youtube-ul ireprosabil. De asemenea, in general internetul merge bine, nu am probleme cu el, indiferent de site.

| Razvanp69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
si il iei pe asta – Download K-Lite Codec Pack 9.1.0 BASIC. Daca nici asa nu merge alt ceva nu mai stiu

| wintermee11 a răspuns:

Incearca in modul automat, la mine merge.

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Sunt mai multe solutii : 1. cand pornesti videoclipul da click dreapta pe imaginea clipului si da la Settings si apoi dai pe tabul Display si bifeaza acolo 3d harware acceleration.
2. daca nu merge nici asta probabil este o problema cu Mozilla, incearca sa-l dezinstalezi folosind Revo Unninstaller si instaleaza-l inapoi.
3. daca nu merge nici asta incearca sa schimbi placa video a PC-ului.
Daca nici una din acestea nu te ajuta spune si tu in comentariu configuratia PC-ului ( adica : RAM : etc. ).

| Trynda a răspuns:

Calculatorul tau e prea slab pentru Mozilla. Daca si Internet Explorer iti merge prost inseamna ca e de la tine. Procesorul si placa video happy care banuiesc ca e integrata si veche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trynda):

Ok, si cum aflu asta?

| Trynda a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce sa afli? Daca nici Mozilla nu iti merge, nu stiu ce-ti mai merge. Incearca cu Chrome. Daca si ala merge prost inseamna ca ai calculatorul vechi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trynda):

Calculatorul nu e vechi chiar deloc. Daca citeai intrebarea atunci observai ca am precizat faptul ca in Chrome imi merge foarte bine.

| Trynda a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit intrebarea. Pai atunci de ce nu folosesti chrome? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trynda):

Intrebarea era daca pot sa fac ceva sa imi mearga in Mozilla. Nu imi place sa folosesc Chrome. Daca altceva nu pot face o sa raman la Chrome doar pentru youtube. Pentru restul site-urilor voi folosi Mozilla.

| Trynda a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nici reinstalat nu merge, nu stiu ce ar putea fi. Stiu doar ca Chrome foloseste mai putine resurse decat mozilla si cred ca din cauza asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trynda):

Iti multumesc pentru raspuns!