| adeliz a întrebat:

Am o problema: mi-am instalat windows 10 (l-am updatat) iar acum imi spune ca nu este activat. Imi apare in coltul de jos, dreapta mesajul: Activate Windows. Go to Settings to activate windows. Ce as putea face? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Este ceva pe la setari pentru intoarcerea la windows-ul vechi.
http://windows.microsoft.com/......windows-81

http://www.youtube.com/watch?v=qR8siKpsCZQ

Daca se salveaza datele (poze, filme,...) pe alta partitie sau hard disk extern, ar merge mai bine o reinstalare curata a windows-ului vechi.

6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

O solutie, poate nu cea mai buna, se reinstaleaza si se activeaza windows-ul vechi, apoi se face din nou update (se descarca fisierul iso cu w10, se dezarhiveaza, se lanseaza instalarea din dosarul in care a fost dezarhivat, calculatorul sa fie conectat la internet)

| adeliz explică (pentru halogen001):

Si nu pot sa fac trecerea de la windows-ul 10 la cel vechi...cand l-am updatat scria ceva de genu p'acolo big grin

| untu a răspuns (pentru adeliz):

Nu se poate upgrada inapoim la windowsul vechi! Este prea tarziu, pentru ca nu ai fost informat bine despre sistemul de operare Windows 10! Tocmai am aflat casisteml de operare windows 10 este o capcana la adresa intimitatii persoanelor private!

| adeliz explică (pentru untu):

Pe laptop am instalat windows 10 si merge perfect deci nu cred ca e ceva "necurat"...desi nu exclut nici aceasta ipoteza...
Idee e ca ma cam deranjeaza scrisul ala, plus ca in timp, probabil, nu o sa-mi mai mearga pc-ul...chiar sper sa gasesc o solutie

| adeliz explică (pentru halogen001):

Mersi!

| untu a răspuns (pentru adeliz):

Da, merge merfect fara sa stii ce se intampla pe la spatele tau! Te spioneaza,te urmareste,te supravegheaza ce faci,cui scrii mesajele,te vede prin webcam,unde navighezi, asculta conversatii vocale, ce muzica asculti, ce programe descarci, etc! Vezi la informatii ...ii-globale