| robert1025 a întrebat:

Am o tabletă care are 2 gb de ram. Știe cineva daca ii mai pot adaugă si la ce service trebuie sa ma duc?!?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Tabletele (si smartphone-urile) nu pot fi imbunatatite hardware pentru ca datorita miniaturizarii toate componentele sunt lipite pe placa de baza (iar unele componente sunt chiar combinate precum procesorul cu placa video si denumite generic SoC - System on Chip).

Ceva mai bine este la laptop-uri unde mai poti schimba un RAM, HDD, CPU, ODD dar nu prea am auzit de exemplu de laptop la care sa poti schima o placa video (fara a schimba placa de baza cu totul).

Cel mai bine este la desktop-uri unde il poti face bucati si schimba ce vrei (bineinteles cu conditia ca sa fie compatibile componentele).

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Adio! Cu cat vine din fabrica cu atat ramane. La tablete nu este ca la computere. Memoria este intr-un cip lipit pe placa de baza.