| porumbitzza a întrebat:

am o tema in javascript. Am de facut un input text si buton pe care daca dam click afiseaza intr-o alerta ce este in text. Daca textul e mai lung de 5 caractere, alerta va afisa "text prea scurt". Am reusit prima parte, dar in jQuery si am nevoie de tot codul in javascript. Ma poate ajuta cineva? Mersi!

1 răspuns:
| WyndFTW a răspuns:

Hmm pai chestia cu butonul si alerta sunt super simple dar mai pirdut la daca este maqi mic de 5 charactere rolling on the floor citeste pe W3Schools la javascript don't tell anyone