| virusu007 a întrebat:

am placa de baza cu socket pentru placa video AGP. exista vreun adaptor sau ceva ca sa mearga placa video pe PCI-EXPRES. dau fundita la cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Nu, din pacate nu exista asa ceva. E vorba de magistrale de date diferite etc.
In orice caz. Daca ai AGP, inseamna ca ai si un procesor depasit.
Daca sa zicem ca ai avea acel adaptor si ai pune o placa video rasarita, a fi limitat de procesor, adica placa video nu ar putea fi folosita la adevarata valoare.
Ca o concluzie: AGP e o platforma moarta. Singura sansa: nu mai investi nimic si apuca-te de strans bani pentru un sistem nou. tongue

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs