| ღPufuleț a întrebat:

Am si eu o intrebare: cum scot iconita/tele de pe desktop. Cum tot am creat proiecte sau mi-am descarcat jocuri aproape tot desktopul imi este plin. Cum pot sa fac sa dispara icon-urile de pe el?
Multumesc anticipat
-Y

4 răspunsuri:
| OaiaNinjalău a răspuns:

Pai poti sa-ti faci in My computer un folder nou si sa dai copy la toate iconitele si sa le dai paste in acel folder. Asa ar fi cel mai usor. Eu una asa fac!

| anncamarria a răspuns:

Dai click dreapta pe el si dai delete.

| AlexVidinei a răspuns:

Pai fa un folder.Click dreapta->New->Folder

| Numigasescnume a răspuns:

Pai...Le Stergi!
Eu asa procedez. happy
Tii apasat pe click stanga si tragi peste icon-urile care vrei sa le stergi