| ИʋмɛƧɛcяɛт a întrebat:

Bună.
Am şi eu o mică problemă.
Am blocat pe cineva pe facebook şi acum nu ştiu cum să-l deblochez. rolling on the floor
Cine mă poate ajuta? puppy dog eyes

1 răspuns:
| EyesSad17 a răspuns:

Simplu, iti voi explica pentru facebook in Romana si apoi in Engleza

Varianta in limba Romana:
- pe pagina principala (home) dai click pe "Contul meu" si apoi pe "Setari de confidentialitate".
- Vei vedea in partea de jos "Lista de blocare" si mai jos un hyperlink numit "Editati-va lista", click pe acel link.
- in pagina ce apare uita-te la prima sectiune numita "Blocheaza utilizatori" si o sa observi tot ca si hyperlink ( adica pe albastru) numele prietenului / prietenei pe care ai blocat(o).
- Langa nume se va gasi optiunea "deblocare" tot ca si hyperlink, click pe ea si gata

Varianta in engleza:
- pe pagina principala (home) dai click pe "Account" si apoi pe "privacy settings".
- Vei vedea in partea de jos "Block list" si mai jos un hyperlink numit "Edit your list", click pe acel link.
- in pagina ce apare uita-te la prima sectiune numita "Block users" si o sa observi tot ca si hyperlink ( adica pe albastru) numele prietenului / prietenei pe care ai blocat(o).
- Langa nume se va gasi optiunea "unblock" tot ca si hyperlink, click pe ea si gata