| oanabibi a întrebat:

am si eu o problema cu un laptop, se inchide dintr-o data, am reusit sa reinstalez sistemul de operare dar tot asa face. ce poate fii?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Homye18 a răspuns:

Salut vezi ca laptop-ul tau are o problema la ventilatie (din cauza prafului sau din cauza ca lucrezi cu el in pat) aerul rece nu mai intra sa-l raceasca si din aceasta cauza se inchide brusc.

| JohnnyBi a răspuns:

Simplu. interiorul sau e plin de praf, se supraincinge si moare. du-te cu el la garantie sau la un service sa il desfaca si sa ti-l curete. sau ia-ti o canistra de aer comprimat (e vreo 25 ron) si sufla cu el in doza de aerisire. sa vezi cat praf iese

| Andr3yCzz a răspuns:

S`ar putea ca o piesa din el sa se supraincalzeasca si atunci.se autoinchide! Nu stiu sigur, dar iti recomand sa-l duci la un specialist. El iti va spune exact ce trebuie sa faci! Bafta.

| iulia_9095 a răspuns:

Verifica bateria si eu am aceeasi problema cu laptopul meu, de obicei imi tinea bateria 1 ora si jumatate,acum daca ma tine o jumatate de ora e bine,imi spune ca are o problema cu bateria si nu stiu ce sa-i fac, poate ca si la tine este aceeasi problema, eu il tin mereu in priza deoarece nu ma mai anunta cand i se tremina bateria si se stinge dintr-o data... daca gasesti o solutie te rog sa ma ajuti si pe mine!

| Draagos a răspuns:

Poate fii de la rami, cand se incalzeste se opreste. happy

| Marina1000 a răspuns:

Cand il tii in priza scoate i bateria.am patit la fel. timp de un an.si de cand stau fara baterie nu mai am probleme!:*:*

| ioanaCUTU a răspuns:

Buna am mai multe raspunsuri pentru tine depinde de laptop exemplu al meu eu ma joc si iti scriu tie pe laptop al meu mai mai merge cand s-a descarcat de acea il tin in priza tot timpul cine stie poate ti s-a descarcat sau s-a stricat alt ceva nu mai cred ca e posibil s-au poate mai e ceva dar nu mai stiu eu pa

| David95_2915 a răspuns:

Vezi daca are loc pe unde sa patrunda aerul in el pentru ca ti se incinge prea tare si se stinge automat

| oanabibi explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor. johnnybi de unde as putea sa achizitionez asa ceva?

| oanabibi explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor. johnnybi de unde as putea sa achizitionez asa ceva?

| oanabibi explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor. johnnybi de unde as putea sa achizitionez asa ceva?