| Butnariu_Adriana_1997 a întrebat:

Buna,
Am si eu o problemă de curând mi-am achiziționat un telefon Samsung s7 si in momentul in care trimit mesaje din telefon persoana care primește mesajele le primește sub forma b? na ce f? Adi cu semnul întrebării inloc de litere.
Nu imi dau seama daca e o setare din telefonul meu sau o problemă din partea telefonului persoanei care primește mesajele.

Mulțumesc

1 răspuns:
| serban57 a răspuns:

Probabil telefonul destinatarului nu suporta diacriticile. Daca vrei sa inteleaga mesajele scrie-le cu litere normale, nu cu ă, î, â.