| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Bună, am și eu o problema la calculator, am achiziționat un ssd pe m. 2 nu are nici 2 luni și sistemul merge foarte prost, adică pe Chrome paginile se deschid greu, uneori se chiar blochează 2-3 secunde, sa fie de la el sau de la altceva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

SSD-ul ajuta doar la citirea-scrierea datelor de pe- si pe el. In rest, pot fi multi factori de "franare".
Poate fi si de la reteaua de internet, dar si de la site-ul vizitat sau chiar configuratia calculatorului tau.
Veriga ceea mai slaba da viteza finala.

Pentru a constata ce e de facut, ar trebui sa apelezi la un specialist in retele si internet.