| dannyela a întrebat:

Am un atestat si trebuie sa il fac in Power Point, imi poate explica cineva cum sa fac acest lucru.

Răspuns Câştigător
| dulcik a răspuns:

Pai instalezi power point si o sa iti apara un diapozitiv. el e impartit in 2 (ckick to add title si click tp add subtitle)pe prima pagina scrii titlul atestatului numele tau si numele indrumatorului. Iar dupa accea dai pe add new slide si incepi sa scrii lucrurile cele mai importante din proiect.Cat mai putin scris si mai multe figuri, etc depinde de tema proiectului tau. dupa dai pe design si iti alegi culoarea diapozitivului si pe animations ca sa ii pui translati(sunt pentru scris sa iti apara cat mai frumos) si asta e toata treab. Iar ca sa vezi tot proiect dai f5 si ti-l arata pe toata pagina acel slide in loc de patratelu ala mic.

1 răspuns:
| Yang a răspuns:

Http://www.pc-config.info/power_point/ ai aici un tutorial unde iti explica cum sa procedezi sper sa iti fie de ajutor